L

 
Primera
 
 
01) Gianfranco Labarthe (Academia Cantolao)
02) Julio Landauri (Real Garcilaso) 
03) Pier Larrauri (Deportivo Municipal) 
04) Christian Laura (Escuela Municipal Binacional)
05) Pablo Lavandeira (Universitario)
06) Alexander Lecaros (Real Garcilaso)
07) Maximiliano Lemos (Alianza Lima)
08) Gabriel Leyes (Alianza Lima)
09) Juan Diego Li (UTC)
10) Salomón Libman (FBC Melgar) 
11) Alexander Llanos (Sport Boys)
12) Luis Llontop (Sport Rosario)
13) Marcos Lliuya (Sport Huancayo)
14) Ake Loba (San Martín)
15) Carlos Lobatón (Sporting Cristal) 
16) Juan Diego Lojas (Real Garcilaso) 
17) Sebastián Lojas (Sport Huancayo) 
18) Marcos López (Sporting Cristal)
19) José Luis Lozada (Comerciantes Unidos)
20) Nilson Loyola (FBC Melgar)
21) José Luján (San Martín)
 
 
 
Reserva
 
 
01) Sebastián La Torre (Academia Cantolao)
02) Pablo Labrín (FBC Melgar)
03) Ebert Laura (San Martín)
04) Rai Lazo (UTC)
05) Rigo Lazo (E.M. Binacional)
06) Walter Leguía (Deportivo Municipal)
07) Gianluca Leiva (Sport Boys)
08) Ricardo Leiva (Alianza Lima)
09) Brackson León (Sport Huancayo)
10) Franco León (Deportivo Municipal)
11) Piero León (FBC Melgar)
12) Jahir Lescano (Sport Boys)
13) Diego Lewis (San Martín)
14) Pedro Leyva (UTC)
15) Leonardo Lizama (Comerciantes Unidos)
16) Hristo Llatas (Comerciantes Unidos)
17) Mauricio Llerena (Sport Rosario)
18) George Lobatón (Sport Huancayo)
19) Jhilmar Lobatón (Sporting Cristal)
20) Andy López (Deportivo Municipal)
21) Diómenes López (Sport Rosario)
22) Edisson López (Real Garcilaso)
23) Óscar López (San Martín)
24) Sergio López (Sporting Cristal)
25) Carlos Lora (Sporting Cristal)
26) Jander Luna (Sport Rosario)
 
 
Segunda 
 
 
01) Víctor Labrín (Atlético Grau)
02) Ricardo Lagos (Carlos Mannucci)
03) Johnny Lalopú (Los Caimanes)
04) Gabriel Lara (Willy Serrato)
05) Andrés La Torre (Juan Aurich)
06) Álvaro Laura (Deportivo Coopsol)
07) Anthony Lavalle (Atlético Grau)
08) Karol Lebogang (Los Caimanes)
09) Martín León (Alfredo Salinas)
10) Juan Manuel Leroyer (Juan Aurich)
11 Hugo Lescano (Deportivo Hualgayoc)
12) Diego Limaymanta (Los Caimanes)
13) Félix Lira (Alianza Atlético)
14) Luis Llontop (Sport Loreto)
15) Alexis López (Cultural Santa Rosa)
16) Andrés López (Carlos Mannucci)
17) Dionny López (Willy Serrato)

18) Diego López (Unión Huaral)

19) Jorge López De Castilla (Sport Victoria)
20) Agustín Lozano (Juan Aurich)
 
 
 
Regional
 
 
01) Christian La Torre (Defensor Laure Sur)
02) Elías La Torre (Alfredo Tomassini)
03) José Latorre (Deportivo Las Palmas)
04) Carlos Labán (UNT)
05) Tony Lagos (Deportivo Maldonado) 
06) Emerson Lara (Sport Huanta)
07) Williams Lara (Carlos Stein)
08) Carlos Lares (Sport Marino)
09) Maicol Larico (Alfonso Ugarte)
10) Auro Lau Len (Santos FC) 
11) Carlos Laura (Alianza Universidad)
12) Kevin Laura (Estudiantil CNI)
13) Denis Lázaro (UDA)
14) Carlos Lazón (Social Venus) 
15) Edson Leaño (Hijos del Altiplano)
16) Johnny Leiva (Alianza Universidad)
17) Ney Leyva (Deportivo Garcilaso)
18) Carlos León (Carlos Stein)
19) César León (Alfonso Ugarte)
20) Héctor León (Municipal Yanahuanca)
21) Luis Fernando León (Racing Club) 
22) Pablo León (Deportivo Ferrocarril)
23) Michael Llúncor (ADA)
24) Joel Loayza (Escuela JTR) 
25) Rodrigo Loayza (Hijos del Altiplano)
26) Clytton Lobatón (Andahuaylas FC)
27) Tristán Lobo (Santos FC)
28) Paolo Lolandes (Social Venus)
29) Luis Loo López (Municipal Aguaytía) 
30) Alexander López (UNT)
31) Bregslie López (Atlético Torino)
32) César López (Atlético Torino)
33) Edson López (Alfonso Ugarte)
34) José Luis López (Santos FC)
35) Kerin López (Alianza Universidad)
36) Xiomar López (Bagua Grande FC)
37) Paulo Lovera (Defensor Laure Sur)
38) Brandon Loyola (Atlético San Agustín)
39) Abed Lozano (San Cristóbal de Casaorcco)
40) Edgar Luna (Deportivo Ferrocarril)